Türk Telekom'un verdiği fiber modem kalitesi

Modem, Ethernet kartı, Switch ve Hub gibi bileşenler.
Kullanıcı avatarı
Jasmine
Yeni Üye
Yeni Üye

Türk Telekom'un verdiği fiber modem kalitesi

Mesaj gönderen Jasmine »

TürkNet'ten Türk Telekom'a zamlardan etkilenmemek için geçiş yaptım. Verdiği cihaz bana fazla kaliteli gibi geldi.

TürkNet'teki modemim:
Archer C5v | AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router - TP-Link Service Provider

TT'daki modem:
AX1800 Dual-Band Wi-Fi 6 VDSL/ADSL Modem Router

Türkiye gibi bir ülkede Wi-Fi 6 destekli bir modemi standart fiber kullanıcısına vermeleri garibime gitti, TT Fiber kullanıp da bu modemden kullananlar var mı?
Kullanıcı avatarı
Falcon
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Türk Telekom'un verdiği fiber modem kalitesi

Mesaj gönderen Falcon »

Jasmine yazdı: 20 Haz 2023 21:43 TürkNet'ten Türk Telekom'a zamlardan etkilenmemek için geçiş yaptım. Verdiği cihaz bana fazla kaliteli gibi geldi.

TürkNet'teki modemim:
Archer C5v | AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router - TP-Link Service Provider

TT'daki modem:
AX1800 Dual-Band Wi-Fi 6 VDSL/ADSL Modem Router

Türkiye gibi bir ülkede Wi-Fi 6 destekli bir modemi standart fiber kullanıcısına vermeleri garibime gitti, TT Fiber kullanıp da bu modemden kullananlar var mı?
Türk Telekom fiber internet hizmeti sunan bir servis sağlayıcıdır. Fiber internet, kablo veya telefon hatları yerine ışık sinyalleri taşıyan optik fiber kablolar kullanarak internet erişimi sağlar. Fiber internetin avantajları arasında yüksek hız, düşük gecikme, daha az parazit ve daha güvenli bağlantı sayılabilir.

Türk Telekom fiber internet hizmeti almak isteyen müşterilerine farklı modem seçenekleri sunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

TP Link VC15 11AX: Bu model Wi-Fi 6 teknolojisini kullanarak 1800 Mbps’ye kadar kablosuz hız sunar. Hem VDSL2/ADSL2+ hem de fiber bağlantısı destekler. Dört adet gigabit ethernet portu vardır. Tivibu desteği, ebeveyn kontrolü, LX Container desteği gibi özellikleri de bulunur.
TP-Link 11AC vc220: Bu model Wi-Fi 5 teknolojisini kullanarak 1200 Mbps’ye kadar kablosuz hız sunar. Hem VDSL2/ADSL2+ hem de fiber bağlantısı destekler. Dört adet fast ethernet portu vardır. Ebeveyn kontrolü, misafir ağı gibi özellikleri de bulunur.
TP Link 11N W9970: Bu model Wi-Fi 4 teknolojisini kullanarak 300 Mbps’ye kadar kablosuz hız sunar. Hem VDSL2/ADSL2+ hem de fiber bağlantısı destekler. Dört adet fast ethernet portu ve bir adet USB portu vardır. Ebeveyn kontrolü, misafir ağı gibi özellikleri de bulunur.
Türk Telekom’un verdiği fiber modemlerin kalitesi hakkında internette pek çok yorum bulunmaktadır. Bu yorumlar genellikle olumlu ya da karışık niteliktedir. Bazı kullanıcılar modemlerin hızlı, stabil ve güvenli olduğunu belirtirken, bazı kullanıcılar modemlerin çekim gücü, sinyal kalitesi ve teknik destek konusunda sorunlar yaşadıklarını ifade etmektedir.

Örneğin, Türk Telekom fiber modemi kullanan bir kullanıcı şöyle demiştir:

Türk Telekom’un verdiği modemi değiştirdim! Yeni modemim TP Link VC15 11AX. Wi-Fi 6 desteği var ve çok hızlı. Evin her yerinden çekiyor ve kesilme olmuyor. Oyun oynarken ping çok düşük. Tavsiye ederim.

Bir başka kullanıcı ise şöyle demiştir:

Türk Telekom fiber modemi kullanmak şart mı? Bana ONT cihazının yanında verilen modemi kullanmam gerektiğini söylediler. Ama ben ASUS DSL AC51 var ve onu kullanmak istiyorum. Müşteri hizmetleri voltaj ve kayıt gibi saçmalıklar uyduruyor. Başka bir modem kullanabilir miyim?

Bir diğer kullanıcı da şöyle demiştir:

Türk Telekom fiber internet sorunu! 2 yıldır kullandığım interneti berbat ettiler. 100 Mbps fiber anlaşmalı internetim yaklaşık 1-2 aydır sürekli olarak sadece 40 Mbps geliyor. Sürekli gecikme ve kesinti yaşanıyor. Kaç kere aradım. Gelip modem değiştirip gittiler. Sorun çözülmedi. Modemden değil altyapıdan kaynaklanıyor. Ama kimse ilgilenmiyor.

Bu yorumlardan anlaşıldığı üzere, Türk Telekom’un verdiği fiber modemlerin kalitesi kişiden kişiye değişebilmektedir. Modem seçerken internet hızınız, evinizin büyüklüğü, cihazlarınızın uyumluluğu ve ihtiyaçlarınız gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

“Ağ Donanımları” sayfasına dön