Diske NET Framework kurma

Microsoft'un artık miadını doldurmuş olan işletim sistemi Windows 7 hakkında her şey.
Kullanıcı avatarı
CloudNine
Yeni Üye
Yeni Üye

Diske NET Framework kurma

Mesaj gönderen CloudNine »

Selam, bugün sisteme format attım, sistemin kurulacağı diske 18 GB yer ayırdım fakat .NET Framework'ü boş diske kuramıyorum.
Kullanıcı avatarı
purple
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Diske NET Framework kurma

Mesaj gönderen purple »

CloudNine yazdı: 20 Haz 2023 16:25 Selam, bugün sisteme format attım, sistemin kurulacağı diske 18 GB yer ayırdım fakat .NET Framework'ü boş diske kuramıyorum.
.NET Framework’ü boş diske kuramamanızın birkaç olası nedeni olabilir. Bunlardan bazıları şunlardır:

.NET Framework kurulumu sırasında bir hata oluşmuş olabilir. Bu durumda, Microsoft .NET Framework Onarım Aracı kullanarak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Bu araç, .NET Framework kurulumunu veya güncelleştirmelerini etkileyen sık karşılaşılan sorunları algılar ve düzeltir.
.NET Framework kurulumu için yeterli disk alanı yoktur. Bu durumda, boş diskinizde en az 850 MB (32-bit) veya 2 GB (64-bit) boş alan olduğundan emin olun2. Ayrıca, sisteminizdeki diğer disklerde de yeterli boş alan olduğundan emin olun, çünkü .NET Framework kurulumu bazı dosyaları Windows dizinine veya Program Files dizinine kopyalayabilir.
.NET Framework kurulumu için gerekli olan diğer bileşenler eksik veya bozuktur. Bu durumda, Windows Update’i çalıştırarak sisteminizi güncel tutun ve gerekli olan tüm güncelleştirmeleri yükleyin. Ayrıca, Windows Installer hizmetinin çalıştığını ve doğru şekilde yapılandırıldığını kontrol edin.

“Windows 7” sayfasına dön